Connect with us

Коррупция

Увага! Розшукується неповнолітній Ігор Базан! | СтопКор


Відділенням поліції №4 Одеського районного управління поліції №1 розшукується 17-річний Базан Ігор Олександрович, який 2 травня пішов з дому та до теперішнього часу його місце знаходження невідоме.

Прикмети: зріст 180 см, середньої статури, русяве волосся.

Був одягнений: синя куртка з червоними смужками, сині джинси та кросівки.

Шановні громадяни! Якщо ви володієте будь-якою інформацією про місце знаходження юнака, просимо зателефонувати до відділення поліції №4 за телефоном (048) 779-42-55 або на спецлінію «102».

Источник

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Коррупция

Визначили найкращу пору дня, щоб приймати душ | СтопКор


СтопКор — антикорупційні новини України © 2015-2021. All rights reserved.
Передрук матеріалів дозволяється виключно за наявності гіперпосилання на СтопКор.

Источник

Continue Reading

Коррупция

Одеські поліцейські перевірили повідомлення про підозрілий предмет у торговельному закладі на Грецькій площі | СтопКор


Загрози безпеці громадян правоохоронці не виявили. Робота установи поновлена.

Про підозрілу коробку в фінансовій установі, що знаходиться на першому поверсі торговельного центру, сповістив у правоохоронні органи працівник охоронного сервісу. На місці події працювали вибухотехніки та слідчо-оперативна група територіального підрозділу поліції. Правоохоронці провели евакуацію персоналу й відвідувачів і оглянули підозрілий предмет.

З’ясувалося: коробка належить 79-річному відвідувачу банку, який просто забув її забрати, і нічого небезпечного не містить.

Поліцейські дякують громадянам за пильність та розуміння важливості таких перевірок.

Одеське районне управління поліції № 1

Источник

Continue Reading

Коррупция

На Закарпатті роблять унікальні операції мозку — із мовними тестами | СтопКор


Як повідомив у коментарі Укрінформу президент Асоціації нейрохірургів України, професор Володимир Смоланка, такою методикою не користуються більше ніде в Україні.

За його словами, операція із пробудженням – це нейрохірургічне втручання, під час якого лікарі отримують доступ до головного мозку і виводять пацієнта з наркозу. У стані повної свідомості, при комплексному знеболенні пацієнт виконує лінгвістичні завдання під контролем нейрофізіолога та афазіолога. Подібні втручання використовують при хірургії на ділянках мозку, що пов’язані з розумінням та продукуванням мови для уникнення афазії (порушення мовлення) у післяопераційному періоді.
На Закарпатті проводять унікальні операції на головному мозку із пробудженням пацієнта для уникнення порушення мовлення

Наразі в Закарпатському центрі нейрохірургії успішно провели вже дві такі операції. Вперше це зробили у лютому 2021 року, пацієнтка — 26-річна дівчина, одеситка, за фахом — перекладачка, для неї було надважливою умовою зберегти функції мовлення при видаленні пухлини головного мозку.

«Другий пацієнт — молодий чоловік, 32 років, з доброякісною пухлиною головного мозку (Low-grade гліома), яка росте повільно і не має чітких контурів. Пухлина розташована в зоні мозку, що відповідає за мову та її розуміння, близько прилягає до волокон, відповідальних за рухливість у протилежних кінцівках, в даному випадку — у правій руці та нозі. Саме тому це вимагає операційного втручання з пробудженням. Така операція, у свою чергу, вимагає мультидисціплінарної участі нейрохірурга, нейрофізіолога, афазіолога та анестезіолога», – сказав Смоланка.

За його словами, під час такої операції кожен член операційної команди виконує свої функції. «Нейрохірург стимулює кору мозку та проводить хірургічне втручання – видалення пухлини, нейрофізіолог у цей час слідкує за виходом з медикаментозного сну, налаштовує силу стимуляції, афазіолог стежить за правильністю виконання пацієнтом лінгвістичних завдань, ну і анестезіолог виводить пацієнта з медикаментозного сну та контролює його загальний стан», – пояснив професор Смоланка.

Водночас під час видалення пухлини головного мозку пацієнт притомний. Він прекрасно розуміє, що з ним відбувається, і допомагає лікарям: відповідає на запитання афізіолога, ворушить руками і ногами, щоб перевірити, чи не впливає втручання лікаря на його мовлення та здатність володіти тілом.

За словами Смоланки, часто такі пухлини з’являються у молодих людей. Унаслідок видалення пухлини може виникнути афазія – складнощі з мовленням, або ж людина може не розуміти, що їй говорять. Тестування мовлення під час операції дозволяє цьому запобігти.

«Відтак, безпосередньо під час оперативного втручання афазіолог ставить запитання пацієнту. А ми знаємо, чи можемо рухатися далі. На одному з інструментів є стимулятор, яким ми тестуємо певні зони мозку. Якщо під час стимуляції виникають мовні порушення, які фіксує афазіолог, то хірургічні втручання в цій зоні припиняємо і намагаємось видалити пухлину іншим підходом», – пояснив професор Смоланка.

За його словами, практично всі втручання на головному мозку дуже високотехнологічні: застосовується дороговартісне обладнання – операційний мікроскоп, нейрофізіологічний моніторинг, інтраопераційний ультразвук тощо.

На сьогодні тарифи НСЗУ перекривають лише частину витрат на такі операції (близько 24-25 тис. грн).

При цьому за кордоном вартість подібних оперативних втручань сягає десятків тисяч доларів. Наприклад, у США — це близько 120 тис. дол. Відтак, уже зараз розглядається можливість застосування підвищених коефіцієнтів в оплаті оперативних втручань найвищого класу складності, що проводяться в окремих медичних закладах України.

Источник

Continue Reading

Новости в тренде