Connect with us

Коррупция

У столиці ФОПи оточили будівлю КСУ (відео) | СтопКор


У четвер 28 січня близько 12:00 бунтівні ФОПи підійшли до будівлі Конституційного суду України, яке до цього моменту оточили силовики. Про це повідомляє кореспондент «APnews» з місця подій.

FOP
Фото: скріншот

Підійшовши до установи, співорганізатор акції Сергій Доротич поскаржився на арешт звукомобіля протестуючих. Також глава SaveФОП попросив журналістів допомогти зі звуковим обладнанням.

За словами Доротича, влада намагається не допустити ходу ФОПів, щоб не отримати «по шапці» від міжнародних кредиторів.

Також ФОПи незабаром планують вирушити до посольства Ради Європи.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, в “Слузі народу” назвали прізвище кандидатки на посаду судді Конституційного суду.

Інші новини

Источник

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Коррупция

Аваков анонсував дві «цікаві слідчі дії» у справі про вбивство Шеремета | СтопКор


Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив на програмі «В гостях у Гордона», передає кореспондент Укрінформу.

«Що стосується справи щодо замовників (вбивства Шеремета – ред.)… Були проведені слідчі дії, не так давно, після Нового року, приїжджав сюди цей чоловік (Макар – ред.), ми домовилися, він дав свідчення. Ці свідчення досить цікаві. Ще у нас там будуть дві дуже цікаві слідчі дії. А потім Генпрокурор вирішить, чи можна цю інформацію робити публічною і що з нею робити далі», — сказав Аваков.

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві у результаті вибуху автомобіля. 12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозр фігурантам справи: лікарю і волонтеру Юлії Кузьменко, медсестрі парашутно-десантного батальйону Яні Дугарь і ветерану АТО Андрію Антоненку.

У вересні 2020 року обвинувальний акт щодо них направили до суду.

4 січня 2021 р. було оприлюднено аудіозаписи, на яких нібито посадові особи КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема журналіста Павла Шеремета. Ексспівробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який передав українській поліції аудіозаписи, 19 січня дав свідчення в Києві у справі про вбивство Шеремета.Источник

Continue Reading

Коррупция

Бочкала: НАЗК може бути упередженим з молодими та неолігархічними політичними проєктами | СтопКор


Штучна та упереджена ситуація? НАЗК особливо прискіпливо ставиться до молодих політичних партій, змушуючи генерувати сотні дрібних звітів, при цьому ігнорує великих олігархічних гігантів. Таку думку висловив координатор ГО «Стоп корупції» 2 березня під час відкритої дискусії на тему: «ЕФЕКТИВНІСТЬ КОНТРОЛЮ НАЗК ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ», що відбулась у пресцентрі «СтопКор».

bochkala
Роман Бочкала Фото: СтопКор

«Якщо говорити щодо ефективності НАЗК у контролі діяльності політичних партій, то виникає ключове питання – що це? Штучна та упереджена ситуація? Яка чомусь трапляється особливо з молодими політичним проєктами – неолігархічними, які не мають якогось мішка з грошима. Чи це дійсно проблема недосконалого законодавства? З одного боку, а з іншого – НАЗК орган забюрократизований, недостатньо відкритий, недостатньо сприймаючий критику та зворотній зв’язок. Я більше схиляюсь до другого, але це моя приватна думка», – заявив він.

Бочкала навів приклад неефективної співпраці антикорупційного органу з представниками громадської ради.

«Коли тільки створювались НАЗК та НАБУ, були також створені громадські ради. Я тоді був в скликанні НАБУ – і в другому, і третьому. Паралельно громадська рада НАЗК – як вона працювала? Якщо не помиляюсь, її не переобирали 4 роки. Вона просто була непотрібна НАЗК. Зараз ми бачимо схожу ситуацію. Нарешті її переобрали. Представник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин теж увійшов до цього органу, але зворотного зв’язку немає. Він, як представник громадської ради, яка є тим органом, який якраз повинен мати зворотну функцію зв’язку з громадськістю та суспільством, але НАЗК навіть свою громадську раду не чує», – наголосив він.

krugliy stil nazk
Фото: СтопКор

На думку Бочкали, враховуючи ситуацію, яка виникає, треба залучати представників НАЗК та можливо проводити окрему зустріч з членами громадських організацій, які увійшли до цього дорадчого органу.

«З одного боку ми бачим, що новий керівник НАЗК ніби якісь консультації проводить, але в досить в обмеженому, вибірковому режимі. Саме головне, якщо виходити з того, що це недолугість самого НАЗК та законодавства, то мабуть дійсно треба напрацьовувати варіант законодавчої ініціативи, вносити зміни до законодавства та сподіватись, що депутати почують, підтримають та ситуація буде вирішена», – підсумував він.

Коментарі

Інші новиниИсточник

Continue Reading

Коррупция

Душин: Корчак треба в тюрму, а витрати НАЗК – на перевірку | СтопКор


Голову Національного агентства України з питань запобігання корупції Наталію Корчак – в тюрму, а щодо самого агентства – створення парламентської ТСК. Таку пропозицію зробив Ігор Душин з Форуму Позапарламентських партій, представлених в місцевій владі під час відкритої дискусії на тему: «ЕФЕКТИВНІСТЬ КОНТРОЛЮ НАЗК ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ», що відбулась у пресцентрі «СтопКор».

igor dushin
Ігор Душин Фото: СтопКор

«Я чекаю на створення парламентської ТСК щодо діяльності НАЗК з самого початку його існування. Я стверджую, що громадянка Корчак повинна відсидіти певний час у тюрмі. Кількість та грубі порушення, з якими було організована некваліфікована, безпорадна, безтолкова та злочинна діяльність НАЗК з моменту його існування призводила не лише до неефективності, але й до шкоди Україні», – заявив він.

За словами Душина, необхідно підняти питання щодо створення звітності за весь час.

«Там кількість витрат, розпочинаючи від доплат та виплат, які Корчак назначала сама собі, своїм заступникам, оренди серверів, вартість яких перевищує власність самого сервера і так далі. Кількість корупції всередині НАЗК – неймовірна. Щоб це було неголослівно – пропоную провести перевірку».

krugliy stil nazk
Фото: СтопКор

На його думку, усі антикорупційні органи в Україні не працюють. Або працюють так, що це не відповідає меті, задля якої вони створювались. Душин запропонував прийняти та рекомендувати депутатам проголосувати наступні рішення:

  1. Обмежити НАЗК правами контролю та перевірки діяльності тих партій, які не отримують грошей з бюджету. «Це лише заважає, тож геть руки від позапарламентських, поки вони не стали отримувачами державних коштів».
  2. Якщо говорити про державну підтримку партій, то навіщо «годувати» партії, які вже в парламенті? Партії, депутати яких мають фінансову державну підтримку діяльності, які мають фракції та лобістські можливості у парламенті. Можливий варіант – зосередити державні ресурси на діяльності тих партій, які повинні замінити вже існуючі на наступні. Тобто, направити фінансування держави на партії, які представлені в місцевій владі, але не представлені у парламенті. «Навіщо годувати ситих?»
  3. Створити парламентську ТСК задля перевірки діяльності НАЗК.

Коментарі

Інші новиниИсточник

Continue Reading

Новости в тренде