Connect with us

Коррупция

Міносвіти презентувало проект концепції Державної програми розвитку профосвіти | СтопКор


Як передає Укрінформ, про це йдеться на Урядовому порталі.

«Розвиток профтехосвіти та підвищення престижу робітничих професій тривалий час здійснювалися в Україні за залишковим принципом. Як наслідок, управлінці формували хибне розуміння ролі кваліфікованих робітників, які насправді є рушійною силою економічного зміцнення країни та благополуччя громадян. Сьогодні питання професійної освіти МОН визначає як одне із ключових своїх завдань. Також ця сфера має значну підтримку з боку Президента України та КМУ. А тому, впевнений, що галузь нарешті отримає давно потрібні їй модернізовані законодавчі акти, концепції розвитку і потрібні для реформування кошти», – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Зазначається, що у проекті наведено стислий аналіз наявних проблем сучасної професійної освіти в Україні. Серед них — недостатня співпраця закладів зі стейкхолдерами сфери, застарілі програми для підвищення кваліфікації педагогів, брак інформації про стан ринку праці тощо. Водночас визначено перелік вже наявних позитивних результатів. Наприклад практика створення навчально-практичних центрів, розроблення стандартів на компетентнісній основі, проведення конкурсів професійної майстерності, зокрема «WorldSkills Ukraine».

Так програма передбачає, що для цілісної модернізації профосвіти необхідно: запровадити нову децентралізовану модель управління та фінансування закладів, орієнтованої на результати; осучаснити зміст і підвищити якість такої освіти; передбачити стимули для розвитку партнерства у сфері; вжити заходів з популяризації профосвіти.

Також проектом документа передбачений чіткий та вимірюваний результат виконання цих завдань. Зокрема, управління та фінансування всіх профільних закладів має перейти на регіональний рівень. Водночас профтехи отримають більшу автономію у прийнятті рішень, стимули для власної навчально-виробничої діяльності шляхом використання податкових пільг.

Зокрема програма передбачає перегляд нинішнього фінансування профосвіти та збільшення його обсягів. Йдеться про: підвищення стипендій учнів закладів профосвіти до розміру стипендій студентів закладів фахової передвищої освіти. Нині учні отримують 490 гривень на місяць, тоді як студенти коледжів та технікумів – близько 900 гривень; підвищення зарплат педагогів закладів; розроблення методики розрахунку вартості підготовки учнів за професіями з урахуванням їх складності; запровадження субвенції на оновлення гуртожитків та спортмайданчиків, створення інклюзивного освітнього середовища у профтехах.

В тому числі, для покращення якості профосвіти планується прискорити процедуру затвердження стандартів на компетентнісній основі, а також створити нові навчальні матеріали, зокрема електронні, відповідно до оновлених стандартів.

Надати зауваження та пропозиції до проекту можна до 17 травня 2021 року. Схвалення Урядом такої цільової програми передбачено Указом Президента України № 130/2021 «Про пріоритетні заходи розвитку професійної (професійно-технічної) освіти». Виконання програми триватиме впродовж 2022-2027 років.

Як повідомлялося, МОН провело серію вебінарів щодо міжнародного співробітництва у профосвіті.

Источник

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Коррупция

МВС ініціюватиме додаткову правову кваліфікацію за фактом ДТП за участю сина одного з керівників поліції на Тернопільщині — Антон Геращенко | СтопКор


Про це сьогодні, 17 травня, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко під час зустрічі з потерпілою у ДТП дівчиною та її матір’ю. 

Нагадаємо, 24 серпня 2020 року о 2:30 годині у с. Бриків Тернопільської області на 19-річну дівчину-пішохіда здійснив наїзд односельчанин. 22-річний син заступника начальника одного з відділів поліції був за кермом службового авто батька та залишив місце ДТП, не надавши постраждалій допомогу. Дівчина отримала численні травми, перенесла дві операції. 

За даним фактом Головним управлінням Національної поліції в Тернопільській області відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.135 (Залишення в небезпеці), ч.1 ст.286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) та ч.1 ст.289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України. На даний час слідчі очікують результати кінцевої судово-медичної експертизи, після чого обвинувальний акт буде скерований до суду.

Сьогодні після зустрічі в МВС із потерпілою та її матір’ю, вислухавши постраждалу сторону, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що поліцейський, який покриває злочин, скоєний його сином, не може бути виправданий і повинен понести покарання. 

«Наразі проводиться службове розслідування щодо дій батька — заступника начальника відділу поліції, син якого скоїв ДТП. Ми наполягатимемо на його звільненні, як і на відкритті кримінального провадження — за приховування батьком підозрюваного інформації про правопорушення, скоєне сином. Батько як співробітник поліції мав повідомити про злочин, про конфлікт інтересів і просити передати справу для розслідування в інший район. Натомість він намагався приховати сліди злочину, зокрема відремонтував службовий автомобіль, на якому було здійснено наїзд на потерпілу», — заявив заступник міністра. 

Антон Геращенко наголосив, що найближчим часом справа буде передана до суду з можливою додатковою правовою кваліфікацією, якщо таку підтримає сторона обвинувачення — прокуратура. 

«Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков займає жорстку позицію у питаннях недотримання Правил дорожнього руху*. МВС ініціює Закони, які передбачають посилення відповідальності за порушення ПДР. Тому беру цю справу на особистий контроль. Паралельно із проведенням службового розслідування матеріали провадження будуть передані в Державне бюро розслідувань», — сказав він.

Департамент комунікації МВС України

Источник

Continue Reading

Коррупция

Ставки на спорт live — почему выгодно ставить в лайве на сайте БК Париматч


Ставки на спорт live — как ставить на спорт по ходу события в букмекерской конторе Париматч. Быстрый расчет лайв ставок и выгодные котировки в Parimatch. Лучшие лайв ставки на сегодня.

Считается, что live ставки на спорт обеспечивают более высокую вероятность верного прогноза, поскольку в любой момент можно скорректировать его по ходу встречи. Беттор может наблюдать за игрой команды или отдельного спортсмена в режиме реального времени, подключившись к прямой трансляции непосредственно на сайте БК Париматч. Важно научиться быстро и правильно оценивать происходящее на площадке, чтобы делать еще больше ставок по лучшему коэффициенту.

Лучшие спортивные дисциплины для ставок в лайве в БК Parimatch

В лайве котировки букмекера могут меняться стремительно и по нескольку раз за матч. Часто это связано с дополнительными очками, настроем команды или отдельного спортсмена (в индивидуальных дисциплинах), резким ухудшением погодных условий, а также в случае травмы одного из ключевых игроков. Раздел live собрал все события, которые уже стартовали, а также те, что начнутся в ближайшее время. При этом лучшими дисциплинами для ставок в режиме реального времени остаются:

• футбол;
• хоккей;
• настольный теннис;
• бокс;
• теннис!

Знание правил и терминологии выбранного вида спорта обеспечат беттору высокие шансы на совершение выигрышных live ставок. Также важно проанализировать факторы, которые способны повлиять на исход события в конкретном виде спорта. Например, в теннисе матчи могут переноситься из-за дождя, что по данным xsport.ua и произошло с матчами Свитолиной и других теннисистов в четвертьфинале в Риме.

Секреты успеха в ставках лайв — как ставить и выигрывать

Ставки в лайве требуют от беттора умения принимать быстрые, но при этом верные решения. Также важно научиться точно определять моменты, когда котировки букмекера окажутся высшей точке непосредственно перед началом падения. Именно такие ситуации являются лучшими для совершения ставок в лайве, ведь есть возможность поймать максимальный коэффициент.

Кроме этого ставки лайв интересны быстрым расчетом, поскольку здесь беттору не требуется ждать окончания события, чтобы получить выигрыш за сделанную ставку. Стоит отметить, что финансовая привлекательность является важной не только для бетторов, но и самих спортсменов. Так, по информации sport.ua нападающий «Ворсклы» Владислав Кулач после завершения контракта будет выбирать следующий клуб именно по предложенной сумме.

Источник

Continue Reading

Коррупция

Організація злочинів на замовлення – на Миколаївщині повідомили про підозру групі осіб | СтопКор


Серед підозрюваних – двоє «кримінальних авторитетів» та місцевий мешканець. Чоловік звернувся до них по допомогу  — повернути 36 тис. дол. США неіснуючого боргу.

17 лютого 2021 року оперативники управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями затримали двох зловмисників. На «замовлення» клієнта, користуючись своїм «авторитетом» у злочинному середовищі та  фізичними погрозами, змусили потерпілого віддавати неіснуючий борг. Крім того, відібрали його автомобіль. Тоді затриманим було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України та взято під варту.

На підставі отриманих у ході слідства доказів причетності «авторитетів» до поширення та встановлення ними злочинного впливу  їм було повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255-1 Кримінального кодексу України. Місцевому мешканцю, який звернувся до них по допомогу – за ч. 1 ст. 255-3 (звернення за застосуванням злочинного впливу) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі УСБУ в Миколаївській області за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури.

За встановлення та поширення злочинного впливу передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до десяти років з конфіскацією майна, а за звернення за застосуванням такого впливу — від трьох до семи років ув’язнення.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

Источник

Continue Reading

Новости в тренде