Connect with us

Коррупция

Бочкала: НАЗК може бути упередженим з молодими та неолігархічними політичними проєктами | СтопКор


Штучна та упереджена ситуація? НАЗК особливо прискіпливо ставиться до молодих політичних партій, змушуючи генерувати сотні дрібних звітів, при цьому ігнорує великих олігархічних гігантів. Таку думку висловив координатор ГО «Стоп корупції» 2 березня під час відкритої дискусії на тему: «ЕФЕКТИВНІСТЬ КОНТРОЛЮ НАЗК ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ», що відбулась у пресцентрі «СтопКор».

bochkala
Роман Бочкала Фото: СтопКор

«Якщо говорити щодо ефективності НАЗК у контролі діяльності політичних партій, то виникає ключове питання – що це? Штучна та упереджена ситуація? Яка чомусь трапляється особливо з молодими політичним проєктами – неолігархічними, які не мають якогось мішка з грошима. Чи це дійсно проблема недосконалого законодавства? З одного боку, а з іншого – НАЗК орган забюрократизований, недостатньо відкритий, недостатньо сприймаючий критику та зворотній зв’язок. Я більше схиляюсь до другого, але це моя приватна думка», – заявив він.

Бочкала навів приклад неефективної співпраці антикорупційного органу з представниками громадської ради.

«Коли тільки створювались НАЗК та НАБУ, були також створені громадські ради. Я тоді був в скликанні НАБУ – і в другому, і третьому. Паралельно громадська рада НАЗК – як вона працювала? Якщо не помиляюсь, її не переобирали 4 роки. Вона просто була непотрібна НАЗК. Зараз ми бачимо схожу ситуацію. Нарешті її переобрали. Представник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин теж увійшов до цього органу, але зворотного зв’язку немає. Він, як представник громадської ради, яка є тим органом, який якраз повинен мати зворотну функцію зв’язку з громадськістю та суспільством, але НАЗК навіть свою громадську раду не чує», – наголосив він.

krugliy stil nazk
Фото: СтопКор

На думку Бочкали, враховуючи ситуацію, яка виникає, треба залучати представників НАЗК та можливо проводити окрему зустріч з членами громадських організацій, які увійшли до цього дорадчого органу.

«З одного боку ми бачим, що новий керівник НАЗК ніби якісь консультації проводить, але в досить в обмеженому, вибірковому режимі. Саме головне, якщо виходити з того, що це недолугість самого НАЗК та законодавства, то мабуть дійсно треба напрацьовувати варіант законодавчої ініціативи, вносити зміни до законодавства та сподіватись, що депутати почують, підтримають та ситуація буде вирішена», – підсумував він.

Коментарі

Інші новиниИсточник

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Коррупция

Москва закриває Керченську протоку | СтопКор


Російська Федерація винесла припис, який з 24 квітня забороняє суднам під іноземними прапорами і військовим кораблям інших держав проходити Керченську протоку в напрямку Азовського моря. Про це повідомляє «Курс України» з посиланням на повідомлення Андрія Цаплієнка.

Kerchenskaya protoka
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

«Таку інформацію отримали від капітана порту 14 квітня», – пише журналіст Андрій Цаплієнко.

Таке рішення РФ виправдовує військовими навчаннями, які будуть проводити. Скасують припис тільки в жовтні 2021 року.

Як заявляє Андрій Цаплієнко, це означає не тільки повний військовий контроль Азовського моря, але і економічні збитки Маріупольського морського порту, який існує завдяки транспортуванню вантажів суднами інших держав.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, українська сторона ініціювала позачергове засідання підгрупи з безпеки у ТКГ.

Коментарі

Інші новини

Источник

Continue Reading

Коррупция

Українська сторона ініціювала позачергове засідання підгрупи з безпеки у ТКГ | СтопКор


Сьогодні, 14 квітня, відбулося загальне засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі на рівні глав делегацій. В ході засідання обговорювали комплекс додаткових заходів для забезпечення дотримання режиму повного та всеосяжного припинення вогню. Про це повідомили у прес-службі Української делегації в ТКГ, передає «РБК-Україна».

kravchuk
Фото: LEONID-KRAVCHUK.COM.UA

«Сторони погодилися, що продовження обговорення має відбуватися в Підгрупі з безпеки, тому українська сторона ініціювала її позачергове засідання», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що основною метою комплексу додаткових заходів повинно стати вдосконалення доказової бази фіксації порушень режиму припинення вогню, що неможливо досягти без додаткового допуску СММ ОБСЄ на підконтрольні території.

Раніше повідомлялося, що стягування російських військ до кордонів України можуть обговорити на рівні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з мирного врегулювання на Донбасі.

Нагадаємо, глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук раніше заявив, що погрози Російської Федерації вийшли на державний рівень. Тому Києву слід бути готовим до всього.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, на Донбасі російські найманці знову відкривали вогонь.

Коментарі

Інші новини

Источник

Continue Reading

Коррупция

НАБУ взялось за «обилеченного» Славомиром Новаком бенефициара «Альткома»


Александру Тисленко грозит до десяти лет лишения свободы.

13 апреля сотрудники Национального антикоррупционного бюро (НАБУ) и Специализированной антикоррупционной прокуратуры (САП) сообщили о подозрении владельцу группы компаний «Альтком» Александру Тисленко (на фото). Ему вменяют взятку должностному лицу, которое занимает особенно ответственное положение часть 4 статьи 369 Уголовного кодекса. Бизнесмену грозит от пяти до десяти лет лишения свободы с возможной конфискацией имущества, пишут Ґраты.

В официальных сообщениях НАБУ и САП имя Тисленко не упоминается. В то же время издание «Наші гроші» утверждает, что подозрение вручили именно Тисленко. Эту же информацию изданию подтвердил собеседник в НАБУ, знакомый с деталями уголовного производства.

НАБУ и САП утверждают, что Тисленко коррумпировал Славомира Новака, главу госкомпании «Укравтодор» в 2016 — 2019 годах.

«Подозреваемый лично и через подконтрольных лиц систематически предоставлял неправомочную выгоду как «абонентскую плату» руководству «Укравтодора». В обмен на проявление «лояльности» к его компаниям. Речь идет о 575 тысячах долларов США и 70 тысячах евро на протяжении 2017-2019 годов», — сказано в официальном сообщении НАБУ.

Правоохранители утверждают, что «лояльность» Новака выражалась в продлении контракта по ремонту трассы М-05 «Киев — Одесса». Ремонт финансировался за счет кредита Европейского банка реконструкции и развития. Деньги поступили в рамках проекта «Паневропейский коридор».

Кроме того, НАБУ считает, что Новак «не заметил» нарушение выполнения подрядчиками графика работ. По оценке детективов это позволило компании Тисленко не платить штраф более чем в 9 миллионов евро.

Тисленко грозит также уголовная ответственность в Польше. Специализированная антикоррупционная прокуратура сообщила, что предпринимателю вручили соответствующие документы.

Пока Тисленко вручали подозрение в Украине, Славомир Новак вышел под залог в Польше. Вчера, 12 апреля Окружной суд Варшавы освободил его под залог имущества в 1 миллион злотых. Новака обязали сдать паспорт и не покидать территорию Польши.

Чтобы не пропустить самое важное, подписывайтесь на наш Telegram-канал.

Источник

Continue Reading

Новости в тренде